Skip to content

Sebamed güneş kremi kullanarak güneşin zararlı etkilerinden korunmak

Güneş cildimiz üzerinde bir takım zararlı etkilere sahip olması ile bilinmektedir. Bireyler özellikle yaz aylarında epey yoğun bir şekilde güneşe maruz kalması halinde bir takım sorunlar yaşayabilmektedir. Bunun için tercih edilecek olan sebamed güneş kremi sizleri güneşin zararlı etkilerinden korumaktadır. Güneş içeriğinde görünmekte olan ışığın yanı sıra ultra viyole ışınlara da yer verilmektedir. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için güneşin dikey olarak ışınlarının yayıldığı zaman dilimleri altında güneş ışınlarından kaçınmakta fayda olacaktır. Güneş ışınlarından özellikle çocuk yaşlarda ve yaşlılık sürecinde uzak durmakta fayda olacaktır. Güneş çok önemli bir enerji kaynağı ve bir mutluluk hormonu sağlayan etkiye sahip olması ile bilinmektedir. Fakat deri kanserlerinin tamamı için gelişime etki etmekte olan güneş melanon diye bilinmekte olan sorunların oluşumunda çok önemli bir etkiye sahip olmaktadır. Güneş deri üzerinde biyolojik yaşlanmanın dışında bir yaşlanmaya sebebiyet vermektedir.

Güneşin zararlarının farkında mıyız?

Tercih edilmekte olan Sebamed güneş kremi ile beraber bireyler anti aging etkiden iyi bir şekilde yararlanmaktadır. Anti aging olarak belirtmekte olduğumuz etki cilt üzerinde yaşlanma karşıtı bir yapıya sahiptir. Güneş ışınları bireyler üzerinde insan vücudunu enfeksiyona açık hale getiriyor olması ile bilinmekte ve bağışıklık sisteminde yavaşlatıcı bir etkiye sahip olması ile bilinmektedir. Güneş ışınlarının kış mevsiminde gün ışında vücudun d vitamini alması bile yeterli bir konuma sahip olduğu için bu noktada ekstra d vitamini sentezlemek amacı ile güneşin altında durmanın herhangi bir manası yoktur. Bu durum cildiniz için kanser gelişimi ya da yaşlanma dışında bir şey sağlamamaktadır. Güneşin zararlı etkileri arasında cilt üzerinde birçok deri hastalıklarına sebebiyet verebilmektedir. Alerjik hastalıklar, cilt üzerinde lekelenme, çillerde artış, damar genişlemesi, pürüzlerin oluşması, kabarıklıkların oluşması damarların genişlemesi gibi pek çok şey güneşin arttırmakta olduğu hastalıklar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Güneşin zararlarından korunmak için ne yapmamız gerekiyor?

Güneşten korunmak için siper görevi alan şapkalar kullanılabilir, Sebamed güneş kremi kullanılabilir, güneşin dikey olarak ışınlarının yansımakta olduğu zaman dilimlerinde güneş altında bulunulmayabilir ya da güneşten olabildiğince korunarak iyi sonuçlar elde edilebilir. Bu noktada bilinmesi gereken en önemli şeylerden biri de güneş altında yatmak ya da bir başka deyiş ile güneşlenerek bronzlaşmaktan uzak durmakta fayda olacaktır. Çünkü bronzlaşma diye tabir ettiğimiz şey cildin güneşin zararlı etkilerine karşı kendine bir koruyucu mekanizma oluşturmaya çalışmasıdır ve bu durumda da bireyler ciddi anlamda zararlar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Güneşe bağlı gelişen durumlardan korunabilmek için mutlaka bir hekim kontrolüne girmekte fayda olacaktır. Güneş altında dolaşan bireyler için koruyucu etkilerden yararlanmak ya da doğrudan bir dermatoloji uzmanına görünmekte fayda olacaktır.

Cilt kanserinden korunmak için önce güneşin zararlarından korunmamız gerekiyor:

sebamed-gunes-urunleriHer türlü cilt kanseri için en önemli faktörün güneş olduğunu biliyor musunuz? Güneş kremi Sebamed ile beraber güneşin zararlı etkilerinden korunmak mümkün olacaktır. Sebamed markası sizlere alanında uzman dermatologlar tarafından Almanya’da üretilmekte olan Sebapharma şirket tesislerinde araştırma ve geliştirme işlemleri yapılarak sunulmaktadır. Sebamed markası marka değerini günümüzde 5 kıtada ve 200 üzerinde ülkede insanlara sunmaktadır. İnsanların beğenisini kazanmış olan Sebamed markası bugün 200 üzerinde bir istihdam sağlamış ve cilt bakımı ile güneşten korunma ürünleri alanında sürekli bir ivme kazanmıştır. 


Editörün Mesajı:

Sebamed markasına ait güneş ürünler çok popülerdir. Yaklaşan yaz aylarında güneş ürünlerine oldukça talep artacağından sizlerle bu konuyu paylaşma gereksinimi duyduk.


Resmi Üretici:

Sebamed markasına ait resmi site http://www.sebamed.com.tr/ bu şekildedir.


Editör Puanı:

Sebamed markasına ait güneş ürünlerine 10 üzerinden 3 puan veriyoruz.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER YAZILAR
Vichy

Vichy Mineral 89 Serum 75ml

Vichy Mineral 89 Serum Cilt bariyerinizi güçlendirmek ve onarmak için doğal kaynaklı hyaluronik asit ve 15 Mineral Zengin Vichy Volkanik Suyu içeren yüz nemlendiricisi. Bu

blank
La Roche Posay

La Roche Posay Toleriane Caring Wash 200ml

Etkili ancak nazik bir yüz sabununun farkını cildinizde gerçekten hissedebilirsiniz. La Roche Posay Toleriane Caring Wash Cleanser, cildinizin doğal bariyerine zarar vermeden derinlemesine temizlemeye çalışan

blank
Bioderma

Bioderma Sensibio H2O

  Bioderma Sensibio H2O güzellik meraklılarının favorisi durulama gerektirmeyen temizleyici ve makyaj temizleyici olarak bilinir. Hassas, normal ve kuru ciltler için özel olarak formüle edilmiştir.