Skip to content

La Roche Posay Lipikar Baume AP+ M Vücut Balsamı

Kuru cilde ve ekstra kuru cilde yönelik bu vücut kremi nemlendiricisi, cilt mikrobiyomunda benzersiz bir prebiyotik etkiye sahiptir. Klinik olarak kuru, pürüzlü cildi azalttığı ve günlük rahatlama sağladığı gösterilmiştir. La Roche Posay Lipikar Baume AP+ M vücut balsamı Ulusal Egzama Derneği tarafından kabul edilmiştir. İki hafta kadar küçük bebekler için uygundur.

La Roche Posay Lipikar Baume AP+ M Vücut Balsamı Ne İçin Kullanılır?

 • Kuru ve çok kuru ciltler için cildin temel lipitlerini yenileyen nemlendiricidir.
 • 48 saatlik uzun süreli hidrasyon sağlar.
 • İki haftalık bebekler için uygundur.
 • Kuru ve çok kuru ciltler için günlük rahatlama sunar.
 • Yağlı olmayan ve yapışkan olmayan bir yüzeye sahip zengin, rahatlatıcı balsam dokusuna sahiptir.
 • Kuru ve çok kuru eller için uygundur.

La Roche Posay Lipikar Baume AP+ M Vücut Balsamı Özellikleri

Çok kuru cilt ve atopik dermatitten muzdarip cilt gibi rahatsızlık ve kaşıntı hissi olan ciltler için idealdir. Bebeklerden yaşlılara tüm aileye uygun, yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefliyor. Atopik dermatit, periyodik olarak alevlenme eğilimi gösteren kronik bir durumdur. Normalde, cilt bariyerinin zarar görmesinden dolayı kuruluk, kızarıklık ve kaşıntı ile karakterizedir. Atopik dermatitten muzdarip ciltte en sık karşılaşılan sorunlardan biri, bu derinin Staphylococcus aureus’un kolonizasyonu ve çoğalması için uygun bir ortama sahip olmasıdır. Bu bakterilerin çoğalması, semptomları şiddetlendirebilecek ve çözülmelerini engelleyebilecek ek bir cilt bariyeri işlev bozukluğuna katkıda bulunur.
Bu krem, La Roche Posay Termal Suyu, Niasinamid ve Shea Yağı içeren benzersiz bir formüle sahiptir. Cildi derinlemesine besleme, hasarlı cilt bariyerini eski haline getirme hem rahatsızlık hem de kaşıntıyı azaltarak anında rahatlama sağlama ve alevlenmelerin sıklığını azaltma özelliğine sahiptir. Klinik bir çalışmada, bireylerin%64’ü ağrı hissinde ve%41 kaşıntı yoğunluğunda azalma gösterdi. Yağlı olmayan ve yapışkan olmayan hoş kadife dokusu ile cildinize rahatlık sağlamak için mükemmeldir.

Kuru Ciltler İçin Lipikar Balm AP + Nemlendirici Nasıl Kullanılır?

Sabah ve akşam kuru vücudunuza emilene kadar masaj yaparak uygulayınız. Kuru ve aşırı kuru ciltler için mükemmel bir nemlendirme sağlar. Kuru ve çatlamış ellere uygulayarak yoğun bir nem sağlayabilirsiniz. İki haftalık ve büyük bebeğiniz varsa kuru cildinize uygulama yapabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Lipikar Balm AP + Nemlendirici Kimler İçin

Bebek, çocuk ve yetişkin ve yaşlıların kuru ciltlerine uygun nemlendirici bakım kremidir. Kuru ve aşırı kuru ciltlere yoğun ve uzun süreli nem sağlar. Atopik dermatit, dehidratasyon, kuruluk, rahatsızlık, kaşıntılı, kuru ve hassas ciltlere uygundur.

Kuru Ciltler İçin Lipikar Balm AP + Nemlendirici İçeriğinde Neler Var?

 • Aqua Posae Filiformis, Staphylococcus aureus’un aşırı çoğalmasını sınırlamaya yardımcı olan bir probiyotiktir;
  Antioksidan ve prebiyotik özelliklere sahip La Roche Posay Termal Suyu, mikrobiyomu yeniden dengelemeye ve tahrişi azaltmaya yardımcı olarak cildi rahatlatır;
 • Microrésyl, Ophiopogon japonicus’un köklerinden elde edilen doğal bir aktif bileşendir. Staphylococcus aureus’un aşırı çoğalmasını sınırlayarak biyofilm oluşumunun ilk aşamasını önleme yeteneğine sahiptir. Bu, mikrobiyomun yeniden dengelenmesine ve nüksetme önleyici etkinin güçlendirilmesine yardımcı olur;
 • Niasinamid, seramid sentezini artırır ve antiinflamatuar özelliklere sahiptir. Bu, cildin daha iyi nemlenmesine ve daha sağlıklı cilt bariyerine yol açarak kaşıntı ve rahatsızlığı azaltmaya yardımcı olur.
 • Shea Yağı sadece derinlemesine beslemekle kalmaz, aynı zamanda cilde rahatlık sağlayarak yenilenmesine ve yatıştırılmasına yardımcı olur.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER YAZILAR
Vichy

Vichy Mineral 89 Serum 75ml

Vichy Mineral 89 Serum Cilt bariyerinizi güçlendirmek ve onarmak için doğal kaynaklı hyaluronik asit ve 15 Mineral Zengin Vichy Volkanik Suyu içeren yüz nemlendiricisi. Bu

La Roche Posay

La Roche Posay Toleriane Caring Wash 200ml

Etkili ancak nazik bir yüz sabununun farkını cildinizde gerçekten hissedebilirsiniz. La Roche Posay Toleriane Caring Wash Cleanser, cildinizin doğal bariyerine zarar vermeden derinlemesine temizlemeye çalışan

blank
Bioderma

Bioderma Sensibio H2O

  Bioderma Sensibio H2O güzellik meraklılarının favorisi durulama gerektirmeyen temizleyici ve makyaj temizleyici olarak bilinir. Hassas, normal ve kuru ciltler için özel olarak formüle edilmiştir.