Skip to content

La Roche-Posay ile Günlük Makyajım

İşe giderken, biriyle buluşurken çok fazla makyaj yaptığım için alışverişe giderken ya da arkadaşlarımla kahve içmeye giderken olabildiğince cildimiz yormayan ürünleri kullanmaya çalışıyorum. Son dönemde elim sık sık La Roche Posay markasının fondötenine gidiyor.

Daha önce pek çok BB krem kullandım. Ancak bu kremlerin geneli cildimde yağlanmaya neden oluyor. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz içerisinde bulunan nemlendirici özelliği nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyorsunuz. Aynı zamanda çok turuncu bir alt tona sahip olan BB kremler genel olarak sık kullanımda problem yaratıyor. Ben BB krem kullanımı ardından büyük bir sivilce problemi ile karşı karşıya kaldım ve kurtulmam yaklaşık 2 ayımı aldı. Tercihimi dermekozmetik ürün kullanımından yana yaparak daha iyi ve kalite ürünler ile tanıştım. Cildime uygun özelliklerde aldığım hiçbir dermokozmetik ürününden zarar görmedim.

  • Ürün 30 ml
  • Cildinizdeki renk değişimlerini kapatmayı hedefliyor
  • Oldukça ince bir yapısı var ancak gerçekten vaat ettiği gibi kapatıcılık işleminde başarılı
  • Renk eşitsizliklerini kapatırken aynı zamanda günlük bakımı da yapıyor
  • Hassas ciltlerin kullanımına uygun
  • Sivilce kızarıklıkları fazla olan kişiler ürünü rahatlıkla kullanabilirler
  • İçerisinde pigmentler bulunuyor bu nedenle her cilt tonuna uyum sağlayabiliyor yani bir rengi alıp cildime olacak mı telaşı yaşamanıza gerek kalmıyor
  • Cilt üzerinde bir tabaka halinde kalmıyor bu bence çok güzel bir özellik bu sayede doğal bir görünüm elde ediyorsunuz
  • Gözeneklerinize dolmuyor
  • İsterseniz bakım kremi isterseniz fondöten olarak kullanmanız mümkün

Zaman zaman işe giderken de kullandığım bu sıvı fondöten orta derece bir kapatıcılığa sahip. Benim bir sıvı fondötenden beklediğimin çok daha fazlası. Asla yağlanma yapmıyor. Hızlı bir şekilde emiliyor. Benim T bölgem yağlanmaya müsait olduğu için ben gün boyu durmasını sağlamak amacıyla transparan pudra uygulamayı doğru buluyorum.

la-roche-posay

Sıvı fondötendeyince aklıma direkt olarak BB kremler gelmişti ancak ikisi çok farklı. BB kremler sizi güneş etkisinden korur ve cildi nemlendirir. sıvı fondöten dermokozmetikise bakım ve onarım yapar. Ben bu sıvı fondötenden BB kremler gibi sadece üstün körü bir renk eşitleme beklemiştim ancak çok daha fazlası çıktı.

Ben sıvı fondöteni sünger ile uygulamayı seviyorum. Eğer isterseniz siz fırça ile uygulayabilirsiniz fakat fırça kıllarının bazen izi kalabiliyor ve ben bu durumdan pek hoşlanmıyorum. İzlere engel olmak için sünger kullanıyorum.

CC kremi günlük kullanımlarda tek kat sürmem yeterli oluyor. CC krem kullandığım zaman bir makyaj bazı kullanmaya gerek duymadığım için işe acilen gitmem gerektiği günlerde de CC krem kullandığım oluyor. Eğer muhteşem bir kapatıcılık istiyorsanız ilk katı sürdükten sonra biraz beklemeniz ve ardından 2. Bir uygulama yapmanız yeterli. Bu sayede tam bir kapatıcılık yakalamanız mümkün. Ürün gerçekten çok hafif bir yapıya sahip ve emilimi harika diyebilirim.

Gün içinde cildimde bir kusma yapmadı, bir yağlanma ile karşı karşıya kalmadım. Özellikle hassas ciltlerin kullanmasını şiddetle tavsiye ediyorum. İlk haftadan itibaren cildinizin toparlandığını göreceksiniz.


Editörün Mesajı:

La Roche Posay ‘ın özellikle güneş ürünleri tercih edilmesine rağmen, kısıtlı bir oranda makyaj ürünleri de tercih edilmektedir. Lakin Güneş ürünleri kadar etkili diyemeyiz:


Resmi Üreticisi:

http://www.laroche-posay.com.tr/ La Roche Posay markasının resmi üreticisinden kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.


Puanlama:

La Roche Posay markasının makyaj ürünlerine 10 üzerinden 4 puan verebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BENZER YAZILAR

Avene Cicalfate Hand Cream 100 ml

Avene Cicalfate Hand Cream El Kremi Elinizin yeni en iyi arkadaşını arıyorsanız, başka yere bakmayın: Avene Cicalfate el kremi, çalışkan ellerinizi onarmak, onarmak ve beslemek

La Roche Posay Solution Micellaire Physiologic 200 ml

La Roche Posay Solution Micellaire Physiologic misel suyu, mikroskobik kirlilik parçacıklarına kadar temizleyen durulama gerektirmeyen bir temizleyicidir. Formüldeki kiri içine alan miseller kiri, yağı ve

Avene

Avene TriXera Nutrition Nutri-Fluid Balm 200ml

Avene TriXera Nutrition Nutri-Fluid Balm Zengin, besleyici günlük balsam, kuru, hassas cildi beslemek ve nem kaybını önlemek için 48 saatlik nemlendirme sağlar. Cildi pürüzsüzleştirmek için