Skip to content

Göz Çevresindeki Kırışıklıklardan Şikayetçi Olanlar Buraya

Ben bir kadının gülümsemesinin çok değerli olduğuna inanan biriyimdir. Ancak gülümsemek yüzümüzdeki pek çok hareketin bir araya gelmesine neden olur. Bunun yanı sıra güneşe bakamadığımız anlarda gözümüzü kısmamızda aynı etkidedir. 20’li yaşların sonuna doğru göz çevrenizde çizgiler oluşmaya başlar. Bu duruma müdahale etmeniz doğru cilt bakımı ile mümkün.

Ben cilt bakımının önemini geç anlamış kişiler arasında sayıyorum kendimi. Bir dönem makyaja çok fazla ağırlık verdim fakat gördüm ki makyaj doğru malzemeler kullanılmadığı zaman cildi yaşlandırmakta en önemli etkenler arasında yer alıyor. Ancak şu dönemde makyajsız da kalamadığımız bir gerçek. Cildimin yaşlanma etkilerine ilk olarak dudak çevresinden ve göz çevresinden başlayacağını biliyorum. Fakat bu etkilerden uzak kalmak olabildiğince geciktirmek mümkün; doğru cilt bakımı ve temizliğinin yanı sıra yaşlanma geciktirici ürünler en doğru tercihler arasında. Ancak bunlar tek başına yeterli değil. Mutlaka temiz cildinize makyaj yapmalı ve eve geldiğiniz anda makyajınızı temizlemelisiniz. Aksi halde yaşlanma etkileri kremler ile geciktirilemeyecek kadar hızlı kendini gösterecektir.

Ben de mimik çizgilerim oluşmadan hem cildimi temizlerken masaj yapacak hem de aynı zamanda mimik çizgilerime müdahale edecek ürünlerin arayışına girdim. Aradığım ürünleri http://www.dermokolik.com/ sayesinde DDF markasında buldum. Bu site benim markalara olan güvenimi arttıran gerçekten işini hakkıyla yapan ve bu güne kadar beni hiçbir alışverişimde pişman etmeyen bir site.

Ürün için biraz pahalı diyebilirsiniz ancak etkileri paha biçilemez derecede hızlı bir şekilde kendini gösteriyor. Ürünler çok uzun süre kullanılabiliyor. Bir ay içinde etkisi %50’nin altında 2 krem almaktansa bu ürünleri kullanmayı mantıklı bulan kişilerdenim diyebilirim.

İlk anlatmak istediğim ürün benim bakım günlerimin ana ürünü haline gelen Revolve Profesional 500X seti. Bu ürün dermokozmetik olmanın yanı sıra içerisinde olan fırçalı temizleme aleti sayesinde cildinize masaj yapıyor. Kan dolaşımını arttırarak çok daha yenilenmiş bir cilde sahip olmanızı sağlıyor. Ben bu ürünü genelde fırçası ile beraber gece yatmadan önce kullanıyorum. Bu sayede gece uykusunun cildime faydasını bir kat daha arttırdığıma inanıyorum. Özellikle bazı zamanlarda peeling yapacak vaktim olmadıysa ve gözeneklerimi çok dolu hissediyorsam artık elime ilk gelen bu set oluyor. Muhteşem bir temizlik hissi veriyor. Ancak kesinlikle bu ürünü banyo sonrasında kullanmanızı önermiyorum . Cildiniz duştan sonra hassaslaştığı için fırça biraz kızarıklık ve tahriş hissi yaşamanıza neden olabiliyor bu nedenle bence en iyi kullanım duş öncesi.

Bu set ne işe yarıyor derseniz;

  • Cildin yenilenmesini sağlamak için bakım sağlaması
  • Gözenekleri derinlemesine temizliyor
  • Lekelere karşı bakım
  • Gözenekleri sıkılaştırıyor
  • Mimik çizgilerini hafifletmek için yoğun nem

Fırçanın asıl amacı masaj yapması ve gözenekleri temizlemesi. Ürünü kullanırken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de hangi fırça başlığını seçeceğinizdir. Ben duştan sonra bu ürünü kullanmak istediğim zaman mavi başlığı seçiyorum. Hassas ciltler için üretilen mavi başlık yerine dilerseniz normal ciltler için olan beyaz başlığı da kullanabilirsiniz. 3. Bir başlıkta peeling işlemi için sünger yapıda. En sık kullandığım başlığı kesinlikle bu ve etkisi çok çok çok belirgin. 

Bu ürünü genel olarak haftada bir kullanabiliyorum. DDF markasının sevdiğim bir diğer ürünü ise Advanced Firming Eye Concentrate oldu. Mimik çizgileri ile savaşan ve mimik çizgileri istemeyen kişiler için özellikle göz çevresinde son derece etkili bir ürün olduğunu gördüm. Göz çevrenize parmaklarınızla ufak vuruşlar yaparak uygulayın ve yatın. Sabah göz çevrenizde torbalar olmadığını göreceksiniz. Ben temiz cilde uygulamayı tercih ediyorum ancak dilerseniz makyaj üzerine de uygulama yapmanız mümkün. İçinde; B3, E, Gliserin, B5, Hint safranı kökü bulunan krem gerçekten sıkılaştırıcı ve canlandırıcı bir etkiye sahip. Üstelik çok az bir ürün uygulamanız yetiyor. Bu nedenle çok uzun süre kremi kullanabiliyorsunuz.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BENZER YAZILAR

Avene Cicalfate Hand Cream 100 ml

Avene Cicalfate Hand Cream El Kremi Elinizin yeni en iyi arkadaşını arıyorsanız, başka yere bakmayın: Avene Cicalfate el kremi, çalışkan ellerinizi onarmak, onarmak ve beslemek

La Roche Posay Solution Micellaire Physiologic 200 ml

La Roche Posay Solution Micellaire Physiologic misel suyu, mikroskobik kirlilik parçacıklarına kadar temizleyen durulama gerektirmeyen bir temizleyicidir. Formüldeki kiri içine alan miseller kiri, yağı ve

Avene

Avene TriXera Nutrition Nutri-Fluid Balm 200ml

Avene TriXera Nutrition Nutri-Fluid Balm Zengin, besleyici günlük balsam, kuru, hassas cildi beslemek ve nem kaybını önlemek için 48 saatlik nemlendirme sağlar. Cildi pürüzsüzleştirmek için