Skip to content

Coresatin Yoğun Nemlendirici Bariyer Losyon

Cilt çevresel etkiler, rüzgar, güneş ve soğuk havalar etkilenerek kuruluğa, çatlaklara ve kusurlara neden olur. Bu sorunların önüne geçmek ve hafifletmek için ideal bir ürün olan Coresatin Barrier Lotion yoğun cilt nemlendirici losyondur. Bebek, çocuk ve yetişkinlerin ciltlerine uygun olduğu için tüm aile bireylerine uygulanır. Cildi nemlendirerek formülünde bulunan ve anında emilen su için yağ içeren koruyucu emülsiyondur. Vücudu ve cildi mükemmel şekilde nemlendirerek pullanmış ve kuru cildinizi yatıştırır. Cilt üzerinde bulunan transepidermal ciltteki su kaybını en aza indirmek, beslemek ve nemli tutmak için ideal bir üründür. Kortizonsuz özelliği ile cilt hassasiyeti yoğun olan kişiler için de uygundur. Ciltte hasara ve kusura yol açmadan cilt bakımını tamamlar. Cildi kuru, kızarık ve hassasiyete dönüşmesi aşırılık nemsizlikten dolayı olabilir. Vücudun herhangi bir yerinde oluşan bu tahriş görüntüyü hafifletmek ve önlemek Coresatin ile yapabilirsiniz.

Yüz ve Vücut Nemlendirici

Yüz ve vücut için ayrı ürünler kullanmak gerekir. Bunun nedeni ise yüze ve vücuduna uygun ürünler formüle edilirken içerikleri de ona göre olmalıdır. Aksi halde vücut ürünleri cilde uygulandığında cilde zarar ve hasar verebilir. Ayrıca iki ürün alarak maddi açıdan da sıkıntılı bir durumda yaratabilir. Coresatin Yoğun Nemlendirici Bariyer Losyon hem yüz hem de vücut için kullanıldığından dolayı cildiniz ve cebiniz için ideal olabilir. Ayrıca tüm aile bireyleri de kullanarak farklı ürünler kullanmanıza gerek kalmaz. Coresatin markasına ait tüm ürünler cilde dost ürünlerdir. Bu ürünleri keşfederek ve kullanarak ikna olabilirsiniz.

Ciltteki Kuruluktan ve Tahrişten Kurtulun

Coresatin markasına ait bu ürün tüm yaş gurubuna hitap ettiği için tüm ciltlere uygun formüle edilmiştir. Marka bu ürünlerini formüle ederken cilt sorunlarını ve kusurlarını hafifletirken aynı zamanda zarar vermesini engel için araştırmalar yapmıştır. Hassas içeriği ile cilde zarar vermeden ciltteki kuruluğu kısa bir süre de hafifletmek için uygulanabilir. Bebeklerin ve çocukların yüzlerinde ve vücutlarında oluşan aşırı kuruluk ve acı verici tahriş için kullanılan önemli bir üründür. Cildi güçlendirerek ve koruyarak cilde hasar verecek olan tüm olumsuzlara karşı kendini korumaya alır. Bu sayede kuruluğun önüne geçebilir. Aşırı kuru ve kuruluktan dolayı oluşan hassasiyeti hafifleterek canlı, parlak ve pürüzsüz bir görünüm sunabilir. Bu sayede pürüzlü ve mat görünen ciltten kurtulabilirsiniz.

coresatin

Cildi Kurutan Etkiler

Kuru cilt için tek bir neden yoktur. Kuru cilt nedenleri harici ve dahili olarak sınıflandırılabilir. Dış etkenler en yaygın altta yatan nedendir. Bunları ele almak en kolay yöntemlerdir. Dış faktörler, özellikle merkezi ısıtıcılar kullanıldığında kış aylarında soğuk hava sıcaklıkları ve düşük nem oranlarını içerir. İç faktörler arasında genel sağlık, yaş, genetik, aile öyküsü ve atopik dermatit gibi diğer tıbbi durumların kişisel geçmişi sayılabilir. Özellikle ceartain tiroit hastalıklarına sahip olanlar kuru cilt geliştirmeye daha yatkındır. Kuru ciltlere neden olan harici faktörler arasında sert sabunlarla aşırı yıkama, sanitizer ve temizlik maddelerinin aşırı kullanımı (alkol), soğuk hava, düşük nemdir. Kuru cilde bazı ilaçları neden olabilir. Yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, alerjiler ve akne için kullanılan ilaçlardır. Bazen, kuru cilt problemi dahili bir tıbbi durumun işareti olabilir. Örneğin, yaşlanma doğal olarak insanlara kuru cilt geliştirme eğilimi gösterebilir. Ek olarak egzama, sedef hastalığı, şeker hastalığı, hipotiroidizm ve malnutrisyon tümüyle kuru cilt ile ilişkilidir.


Editörün Mesajı:

Coresatin bariyer losyon krem hakkında bilgileri sizlerle paylaştık.


Nereden Alırsınız?

https://www.coresatin.gen.tr/ Coresatin markasına ait tüm ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.


Puanlama: 

Coresatin markasının bariyer losyon ürününe 10 üzerinden 5 puan veriyoruz.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER YAZILAR
Vichy

Vichy Mineral 89 Serum 75ml

Vichy Mineral 89 Serum Cilt bariyerinizi güçlendirmek ve onarmak için doğal kaynaklı hyaluronik asit ve 15 Mineral Zengin Vichy Volkanik Suyu içeren yüz nemlendiricisi. Bu

blank
La Roche Posay

La Roche Posay Toleriane Caring Wash 200ml

Etkili ancak nazik bir yüz sabununun farkını cildinizde gerçekten hissedebilirsiniz. La Roche Posay Toleriane Caring Wash Cleanser, cildinizin doğal bariyerine zarar vermeden derinlemesine temizlemeye çalışan

blank
Bioderma

Bioderma Sensibio H2O

  Bioderma Sensibio H2O güzellik meraklılarının favorisi durulama gerektirmeyen temizleyici ve makyaj temizleyici olarak bilinir. Hassas, normal ve kuru ciltler için özel olarak formüle edilmiştir.