Skip to content

Neden Cilt Maskesi Kullanmalıyım? Diyorsanız Mutlaka Okuyun!

Çeşitli cilt problemlerine karşı cilt bakım maskeleri kullanılabilir. Bu sayede cilt daha sağlıklı, canlı bir görünüm elde edebilir. Haftalık olarak ya da hafta da 2-3 defa yapacağınız cilt maskeleriyle daha sağlıklı, canlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Maskeler özelliklerine göre belirli aralıklarla uygulanır. Bunun en önemli sebeplerinden biri oldukça kuvvetli olmalarındandır. Cilt maskelerinin ihtiyaca yönelik olarak geliştirilmiş çeşitleri bulunur. Genel olarak cildi derinlemesine temizlemek, siyah nokta ve gözenekleri arındırmak gibi nedenlerle tercih edilir. Bunun yanında cilt tiplerine göre farklı özelliklere sahip yüz maskeleri bulunur. Kuru ciltler için daha çok yoğun nemlendirici içeriğe sahip maskeler tercih edilir. Yağlı ve karma cilt için arındırıcı ve dengeleyici bakım maskeleri tercih edilir. Tabi cilt ihtiyaçları doğrultusunda da seçim yapılabilir.

Cilt Bakımı İçin Kullanılan Maske Çeşitleri

  • Yaşlanma belirtilerine karşı cilt bakım maskeleri
  • Yaşlanma karşıtı sıkılaştırıcı yüz maskeleri
  • Mat ve donuk ciltler için canlandırıcı yüz maskeleri
  • Aşırı yağlı ciltler için arındırıcı yüz maskeleri
  • Lekeli ciltler için cilt maskeleri
  • Sivilce ve akneli ciltler için yatıştırıcı maskeler
  • Gece boyu bakım sağlamak için kullanılan gece bakım maskesi
  • Kızarıklık ve hassasiyet problemi olan ciltler için bakım maskeleri
  • Neme ihtiyaç duyan ciltler için nemlendirici bakım maskeleri gibi farklı birçok ihtiyaca yönelik cilt maskeleri bulunur. Bunun yanında içerik olarak çok tercih edilen cilt bakımında sık kullanılan içeriklerde özel olarak tercih edilebiliyor.Son zamanlarda trend olan kömür maskesi, kil maskesi ve salatalık özlü cilt maskeler trendler arasındadır.

Neden Cilt Maskesi Kullanmalıyım?

Yaşlanma Karşıtı ve Sıkılaştırıcı Dr Murad Age Diffusing Firming Mask

Ciltteki kırışıklık, ince çizgi gibi hasarları yumuşatmak ve cilde sıkı ve esnek bir doku kazandırmayı hedefler. Haftalık uygulamalar ile kullanılan bir üründür. Yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasıyla birlikte günlük cilt bakım uygulamaları aksatılmadan devam edilmelidir. Yaşlanma sürecinde bu hasarları dikkate alarak antiaging özelliğe sahip ürünler ile cilt bakımı devam ettirilmelidir. Bu sayede cilt daha canlı, parlak ve genç bir görünüme sahip olabilir. Dr Murad Age Diffusing Firming Mask yaşlanma karşıtı ve sıkılaştırıcı özelliği ile cilt bakımınız için tercih edebileceğiniz bir üründür.

Cilt Lekelerine Karşı Dr Murad İntensive C Radiance Peel

Cilt lekelerine karşı cildi aydınlatıcı bakım maskesidir. Cilt üzerinde oluşan kahverengi cilt lekeleri yumuşatmak ve cilt dengesini sağlamayı hedefler. Haftalık olarak kullanıma uygundur. Cildin nem ihtiyacını da karşılayabilir. Her gün, cildinizi

Nar Özlü Cildi Arındırıcı Dr Murad Pore Extractor Pomegranate Mask

Nar özü ve kil ile zenginleştirilmiş cildi arındırıcı ve gözenekleri temizleyici cilt maskesidir. Cildin derinlemesine temizlenmesin sağlayarak, daha canlı bir görünüm kazandırabilir. Normal, karma ve yağlı ciltlerde kullanıma uygun bir üründür. Cildi temizlerken aynı zamanda gözenekleri sıkılaştırmayı hedefler.
Cildin bakımı için kullanılan farklı özelliklere sahip cilt maskelerinin özelliklerine ve cilt maskeleri hakkında detaylı bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER YAZILAR
Vichy

Vichy Mineral 89 Serum 75ml

Vichy Mineral 89 Serum Cilt bariyerinizi güçlendirmek ve onarmak için doğal kaynaklı hyaluronik asit ve 15 Mineral Zengin Vichy Volkanik Suyu içeren yüz nemlendiricisi. Bu

blank
La Roche Posay

La Roche Posay Toleriane Caring Wash 200ml

Etkili ancak nazik bir yüz sabununun farkını cildinizde gerçekten hissedebilirsiniz. La Roche Posay Toleriane Caring Wash Cleanser, cildinizin doğal bariyerine zarar vermeden derinlemesine temizlemeye çalışan

blank
Bioderma

Bioderma Sensibio H2O

  Bioderma Sensibio H2O güzellik meraklılarının favorisi durulama gerektirmeyen temizleyici ve makyaj temizleyici olarak bilinir. Hassas, normal ve kuru ciltler için özel olarak formüle edilmiştir.