Skip to content

Avene ürünlerinin kullanımı ve markası hakkında bilgiler

Cilt ve vücut bakımı için dünyanın birçok ülkesinde üretilen dermokozmetik ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler insanların cilt, vücut, göz çevresi, saç ve güneş koruyucu ürünlerin yer aldığı ürün gamıdır. Hemen hemen her firma kendine has prensipleri ile bu ürünleri insanların kullanması için kendi bünyesinde bulunan laboratuvarlarda geliştirerek kendi üretim tesislerinde ortaya koymaktadırlar. Dermokozmetik ürünler insan vücudunda çok hassas noktalarda kullanıldığı için üretimi yapılacak olan yerlerin son derece kaliteli ve hijyenik olması gerekir. Dünyanın sayısız ülkesinde üretim yapan dermokozmetik firmaları içerisinde bu alanda en iyi olanlar her zaman ticari başarısından ziyade insan sağlığını düşünen ürünler ortaya koymaktadır. Bu bağlamda dünyada cilt ve vücut bakımı ürünlerini üreten en iyi firmalar her zaman Avrupa menşeili ülkelerden çıkmaktadır. Özellikle de Fransızların ünlü laboratuvarlarının başarıları son derece önemlidir.

Avene markası;


Dünya genelinde üretim yapan Fransız dermokozmetik firmaları içerisinde yaklaşık olarak birçoğu bu alanda 50 yılı devirmiş firmalardır. Firmaların geçmişine baktığımız zaman, içlerinde her zaman farklı bir yere sahip olan ve tüm dünyada güzellik uzmanları ile uzman dermatologların bir numaralı ürünü olarak kabul edilen Avene gelmektedir. Avene dermokozmetik firması yaklaşık olarak bu alanda 271 yıldır üretim yapmaktadır. İlk olarak 1743 yılında başladığı üretiminin temelini, 1736 yılında Fransa da bulunan bir köyde çıkardığı şifalı suları ile başlamıştır. Firmanın hemen hemen tüm ürünlerinde bu şifalı suları kullanması son derece sağlıklı ve güzel bir görünüm sağlayan vücut yapısına kavuşmasına imkan oluşturabilir.

Firmanın Fransa da bulunan üretim tesislerinde ortaya konulan tüm ürünlerin temeli, firmanın kendi bünyesinde bulunan laboratuvarlarda atılmaktadır. Laboratuvarlardan sonra insanların kullanabilmesi için firma tarafından ürünler seri üretim için kendi tesislerde el değmeden üretilir. Avene ürünleri gurubunda cilt bakım ürünlerinden tutunda güzellik ve sağlıklı bir görünüm için üretilen birçok ürün bulunmaktadır.

Avene ürünleri hakkında genel bilgiler;

Avene ürünleri içerisinde büyük bir öneme sahip olan Avene Anti-Age serisi, vücut üzerinde kırışıklık karşıtı ve yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen çiziklerin önlemek için bakım sağlayabilir. Son derece kaliteli olan bu ürünler Avene ürün gamının içerisinde en çok tercih edilenleridir.

Avene ürünlerinden olan Avene Cleanance serisi ise, vücut tipi çeşitlerinden en problemli görünen yağlı, akneli ve sivilceli ciltlerin bakımında kullanılır. Özellikle ergenlik döneminde ve insanların yoğun stres ortamında çalışmasından dolayı ortaya çıkan aknelere karşı savaşır.

Avene ürünleri içerisinde günlük kullanımlar için üretilen Avene Cilt Temizleme serisi, cilt yüzeyinin günlük maruz kaldığı tahrişlere karşı temizleme ve koruyucu bir etkinin yanı sıra, her cilt tipine uygun olarak üretilen formülü ile son derece kullanışlıdır.

Avene Trixera serisi, Avene ürünleri içerisinde cilt yüzeyinde meydana gelen kuruluğun, yok edilmesini sağladığı gibi cildin yatıştırılmasını ve rahatlatılmasını sağlamak için uygulanabilir. Zengin içerikli formülü ile kurumuş veya kurumaya yüz tutan tüm ciltlere yeniden canlılık kazandırabilir.

Avene ürünleriAvene ürünleri içerisinde en fazla tercih edilen ürünlerden olan Avene Nemlendirici serisi, Avene Termal Sularının muhteşem etkisi ile zenginleştirilmiş formül ile birleştirilerek eşsiz rahatlık veren nemlendirici ürün olarak hizmet etmektedir.

Avene ürünleri içerisinde özellikle yaz aylarında insanların en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerden biri olan Avene Güneş koruyucuları, güneşin her türlü zararlı olan UVA ve UVB ışınlarından cilt yüzeyinin korunmasını sağlayabilir. Ayrıca Avene bünyesinde Avene Termal Su, Couvrance Makyaj Serisi ve Avene Göz Çevresi Bakımları içinde ürünler bulunmaktadır. 


Kaynakça:

http://www.bakimliyiz.com/guzellik-onerileri/74376-evde-vucut-bakim-nasil-yapilir.html Vücut bakımı hakkında bilgilere bu sayfadan ulaşarak; bilgi edinebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BENZER YAZILAR

Avene Cicalfate Hand Cream 100 ml

Avene Cicalfate Hand Cream El Kremi Elinizin yeni en iyi arkadaşını arıyorsanız, başka yere bakmayın: Avene Cicalfate el kremi, çalışkan ellerinizi onarmak, onarmak ve beslemek

La Roche Posay Solution Micellaire Physiologic 200 ml

La Roche Posay Solution Micellaire Physiologic misel suyu, mikroskobik kirlilik parçacıklarına kadar temizleyen durulama gerektirmeyen bir temizleyicidir. Formüldeki kiri içine alan miseller kiri, yağı ve

Avene

Avene TriXera Nutrition Nutri-Fluid Balm 200ml

Avene TriXera Nutrition Nutri-Fluid Balm Zengin, besleyici günlük balsam, kuru, hassas cildi beslemek ve nem kaybını önlemek için 48 saatlik nemlendirme sağlar. Cildi pürüzsüzleştirmek için